image

busses skole

kalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 1
tirsdag, 02-01-2018
08:00-17:00 SFO åben 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 0A AO, BB, BUS, HOE, JMJ, EK, GE, KE, LL, MH, ML, TG, EL, LI, MN
torsdag, 04-01-2018
08:15-15:00 I skole igen 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9B, 0A, 7B
19:00-22:00 Tuxedo - lille sal HOE, JMJ
lørdag, 06-01-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 07-01-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen
Uge 2
onsdag, 10-01-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
torsdag, 11-01-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
19:00-22:00 Tuxedo - lille sal
lørdag, 13-01-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 14-01-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 3
onsdag, 17-01-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
torsdag, 18-01-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
19:00-22:00 Tuxedo - musiklokalet
lørdag, 20-01-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
14:00-20:00 Ida Hesseldahl i gymnastiksalen
søndag, 21-01-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 4
mandag, 22-01-2018
- Kulturuge 8A, 8B
- praktik 9A, 9B
- På-tværs-uge 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B
tirsdag, 23-01-2018
- Kulturuge 8A, 8B
- praktik 9A, 9B
- På-tværs-uge 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B
onsdag, 24-01-2018
- Kulturuge 8A, 8B
- praktik 9A, 9B
- På-tværs-uge 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B
torsdag, 25-01-2018
- Kulturuge 8A, 8B
- praktik 9A, 9B
- På-tværs-uge 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B
17:00-18:30 8. klasses forestilling i salen 8A, 8B HOE, LC, LF, ML, TT, AA, SR, NB, LE
fredag, 26-01-2018
- Kulturuge 8A, 8B
- praktik 9A, 9B
- På-tværs-uge 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B
10:15-11:00 8.klassernes forestilling i salen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B AA, AO, AY, BB, BUS, CE, CL, CN, DB, DD, DK, EH, EK, EL, EM, ES, FK, GE, GK, HA, HC, HK, IH, IJ, JB, JF, JG, JMJ, JT, KE, KL, LC, LE, LF, LH, LI, LK, LL, LW, MC, ME, MF, MH, ML, MM, MN, MO, MS, NB, NH, OB, PS, RS, SH, SR, TC, TG, TR, TT, XME, HOE, XBS, XGL, XJH, XMK, XNM, XRG, BMH, GVI, LAU, LHE, RH, X-BL, X-IJ, X-ML
lørdag, 27-01-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 28-01-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 5
mandag, 29-01-2018
- Projektopgave 9.klasse 9A, 9B
tirsdag, 30-01-2018
- Projektopgave 9.klasse 9A, 9B
- LK kursus 7A, 7B, 8A, 9A, 9B LK
onsdag, 31-01-2018
- Projektopgave 9.klasse 9A, 9B
19:00-21:00 Orienteringsmøde ny 7.klasse 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B HOE, EM, HA, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, AO, BUS, JMJ, TR
torsdag, 01-02-2018
- Projektopgave 9.klasse 9A, 9B
19:00-22:00 Tuxedo - musiklokalet
fredag, 02-02-2018
- Projektopgave 9.klasse 9A, 9B
lørdag, 03-02-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
12:00-23:55 Lille Sal - udlånt (beg. kl. forældre) 0A BUS, JMJ
søndag, 04-02-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 6
mandag, 05-02-2018
08:15-13:30 Fremlæggelse af projektopgaven 9A, 9B
tirsdag, 06-02-2018
08:00-15:55 LK kursus 7A, 7B, 8A, 9A, 9B LK
08:15-13:30 Fremlæggelse af projektopgaven 9A, 9B
onsdag, 07-02-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
15:00-18:00 Vinterkoncert Busses Skoles Musikkreds 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B AA, AO, AY, BB, BUS, CE, CL, CN, DB, DD, DK, EH, EK, EL, EM, ES, FK, GE, GK, HA, HC, HK, HOE, IH, IJ, JB, JF, JG, JMJ, JT, KE, KL, LC, LE, LF, LH, LI, LK, LL, LW, MC, ME, MF, MH, ML, MM, MN, MO, MS, NB, NH, OB, PS, RS, SH, SR, TC, TG, TR, TT, XME, XBS, XGL, XJH, XMK, XNM, XRG, BMH, GVI, LAU, LHE, RH, X-BL, X-IJ, X-ML
torsdag, 08-02-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
19:00-22:00 Tuxedo - lille sal
fredag, 09-02-2018
- Fagdag 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
10:00-12:00 Fastelavn 1A, 2A, 3A, 4A
lørdag, 10-02-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 11-02-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 7
lørdag, 17-02-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 18-02-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 8
onsdag, 21-02-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
torsdag, 22-02-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
lørdag, 24-02-2018
08:00-23:55 Lille Sal - udlånt (0. kl. forældre) 0A HOE, EH, FK, JMJ
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 25-02-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 9
onsdag, 28-02-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
torsdag, 01-03-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
17:00-23:00 skolefest 6.-9. kl. 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
lørdag, 03-03-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
10:00-23:55 Lille Sal - udlånt (7.b. kl. forældre) 7B
søndag, 04-03-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 10
mandag, 05-03-2018
13:30-18:00 skole-hjemsamtaler 1. klasse 1A DD, TG, IH
18:00-21:00 Bestyrelsesmøde BB, HOE, NB, PS
onsdag, 07-03-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
torsdag, 08-03-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
14:00-18:00 skole-hjemsamatler 1. klasse 1A DD, IH, TG
lørdag, 10-03-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 11-03-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 11
mandag, 12-03-2018
- Fagdag 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9B, 0A, 7B
19:00-22:00 Keramikkens venner - lille sal
onsdag, 14-03-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
14:00-19:00 akolehjemsamtaler 8.a+8.b 8A, 8B AA, EM, GK, HOE, LC, LE, LK, NB, SR, TT
torsdag, 15-03-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
14:00-18:00 Skole - hjemsamtaler i 3. klasse 3A HK, KE, PS
lørdag, 17-03-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 18-03-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 12
mandag, 19-03-2018
19:00-21:00 Generalforsamling 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9B, 0A, 7B BB, HOE, LC, PS
tirsdag, 20-03-2018
10:00-11:00 Generalprøve på skr.prøver (dansk) 9A, 9B GK, JB, EM, MM, RS, HOE
14:00-18:00 Skole - hjemsamtaler i 3. klasse 3A HK, KE, PS
onsdag, 21-03-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
14:00-19:00 skole-hjemsamtaler 8.a+8.b 8A, 8B AA, EM, LC, LE, LK, NB, SR, TT, HOE
torsdag, 22-03-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
lørdag, 24-03-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 25-03-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 13
lørdag, 31-03-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 01-04-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 14
onsdag, 04-04-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
torsdag, 05-04-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
14:00-18:00 Skole-hjemsamtaler begynderklassen 0A DD, LL, MS
lørdag, 07-04-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 08-04-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 15
mandag, 09-04-2018
14:00-18:00 Skolehjemsamtaler 7. årgang 7A, 7B EM, HA, LC, LH, NB, NH, PS, HOE
onsdag, 11-04-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
14:00-16:00 Skolehjemsamtaler 7. årgang 7A, 7B HA, LC, LH, NB, NH, PS, HOE
torsdag, 12-04-2018
- Dansklærerne på kursus AA, AHX, GK, HK, IH, LH, MF, MM, MS, NH, TT
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
fredag, 13-04-2018
15:00-23:55 Lille Sal udlånt - Peter JMJ, PS
lørdag, 14-04-2018
08:00-23:55 Lille Sal udlånt - Peter JMJ, PS
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 15-04-2018
08:00-17:00 Lille Sal udlånt - Peter JMJ, PS
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 16
mandag, 16-04-2018
15:00-18:00 Skole - hjemsamtale i 2. klasse 2A LE, MH, NH
onsdag, 18-04-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
torsdag, 19-04-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
15:00-18:00 Skole - hjemsamtale i 2. klasse 2A LE, MH, NH
lørdag, 21-04-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 22-04-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 17
mandag, 23-04-2018
- Uddannelsespraktik 8.klasse 8A, 8B
- Lejrskole 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A
tirsdag, 24-04-2018
- Uddannelsespraktik 8.klasse 8A, 8B
- Lejrskole 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A
onsdag, 25-04-2018
- Uddannelsespraktik 8.klasse 8A, 8B
- Lejrskole 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A
torsdag, 26-04-2018
- Uddannelsespraktik 8.klasse 8A, 8B
- Lejrskole 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A
08:00-23:55 Lille Sal - udlånt (TT) HOE, TT, BUS, JMJ
fredag, 27-04-2018
08:00-23:55 Lille Sal - udlånt (TT) BUS, HOE, JMJ, TT
lørdag, 28-04-2018
08:00-23:55 Lille Sal - udlånt (TT) BUS, HOE, JMJ, TT
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 29-04-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 18
onsdag, 02-05-2018
09:00-12:30 FP9 - Dansk, skr. fremstilling 9A, 9B BUS, HOE, JMJ
torsdag, 03-05-2018
09:00-13:00 FP9 - Skr. matematik 9A, 9B BUS, HOE, JMJ
fredag, 04-05-2018
09:00-10:30 FP9 - Dansk, retskrivning og læsning 9A, 9B BUS, HOE, JMJ
lørdag, 05-05-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 06-05-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 19
mandag, 07-05-2018
09:00-12:00 FP9 - Engelsk (udtræksfag) 9A, 9B BUS, HOE, JMJ
tirsdag, 08-05-2018
09:00-12:00 FP9 - Tysk (udtræksfag) 9B, 9A BUS, HOE, JMJ
onsdag, 09-05-2018
09:00-12:00 FP9 - Fransk (udtræksfag) 9A, 9B BUS, HOE, JMJ
lørdag, 12-05-2018
08:00-23:55 Lille Sal - udlånt (TR) TR
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
søndag, 13-05-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 20
mandag, 14-05-2018
09:00-10:00 FP9 - Naturfag (udtræksfag) 9B, 9A BUS, HOE, JMJ
onsdag, 16-05-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
torsdag, 17-05-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
lørdag, 19-05-2018
10:00-13:00 Karate Kids i gymnastiksalen BMH
12:00-23:55 Lille Sal - udlånt (5. kl. forældre) 5A BUS, HOE, JMJ
søndag, 20-05-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 21
onsdag, 23-05-2018
09:40-09:55 Morgensamling udskoling - lille sal 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS
18:00-21:00 Bestyrelsesmøde BB, HOE, NB, PS
torsdag, 24-05-2018
09:40-10:50 Morgensang - lille sal 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B EM, HA, HOE, IH, JB, LC, LE, MM, NB, RS, SR, TT, AA, GK, LH, LK, NH, PS, GE, MF, ES
lørdag, 26-05-2018
09:00-15:00 Arbejdsdag - skolen forskønnes 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9B, 0A, 7B
søndag, 27-05-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 22
tirsdag, 29-05-2018
17:00-20:00 Sommerfest 2.klasse (midtergården + grill/forhal) 2A LE, MH
onsdag, 30-05-2018
19:00-21:30 Forældremøde ny begynderklasse 2018 BB, BUS, HOE, KE, MS
torsdag, 31-05-2018
- 9.klassernes sidste skoledag 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9B, 0A, 7B
fredag, 01-06-2018
08:00-14:00 FP9 - mundtlig prøveperiode begynder 9B, 9A BUS, HOE
søndag, 03-06-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 23
onsdag, 06-06-2018
19:00-21:00 Forældremøde ny 7.b 2018 - i lille sal HOE, JB
fredag, 08-06-2018
08:15-13:00 Besøgsdag nye elever - 7B 2018 6A BUS, HOE, JMJ, RS, TT
09:00-11:00 Besøgsdag nye elever beg.kl 2018 0A BB, BUS, LF, MS, DD, TG, HOE, LL, MC
17:00-23:55 Salen udlånt (Bjarne) HOE
lørdag, 09-06-2018
08:00-23:55 Salen udlånt (Bjarne) HOE
søndag, 10-06-2018
08:00-23:55 Salen udlånt (Bjarne) HOE
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 24
mandag, 11-06-2018
- Kristendoms projekt 8A, 8B RS, AA, EM
- Naturfagligt projekt 7A, 7B LE, LH, LK, SR
- Praktisk projekt 6A IH, NB, HA, MF, MM
16:00-20:00 Forhal og gården booket BUS, HOE
17:00-22:00 Lille Sal - udlånt BUS, HOE
tirsdag, 12-06-2018
- Kristendoms projekt 8A, 8B RS, AA, EM
- Naturfagligt projekt 7A, 7B LE, LH, LK, SR
- Praktisk projekt 6A IH, NB, HA, MF, MM
onsdag, 13-06-2018
- Kristendoms projekt 8A, 8B RS, AA, EM
- Naturfagligt projekt 7A, 7B LE, LH, LK, SR
- Praktisk projekt 6A IH, NB, HA, MF, MM
torsdag, 14-06-2018
- Kristendoms projekt 8A, 8B RS, AA, EM
- Naturfagligt projekt 7A, 7B LE, LH, LK, SR
- Praktisk projekt 6A IH, NB, HA, MF, MM
16:30-22:00 Musikcafé - lille sal og salen 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9B, 0A, 7B BB, BUS, CL, DB, HA, HC, HOE, JF, JMJ, LC, LF, LI, LL, ME, ML, MO, TR
fredag, 15-06-2018
- Kristendoms projekt 8A, 8B RS, AA, EM
- Naturfagligt projekt 7A, 7B LE, LH, LK, SR
- Praktisk projekt 6A IH, NB, HA, MF, MM
15:00-23:55 Lille Sal - udlånt (Liselotte) LL
lørdag, 16-06-2018
08:00-23:55 Lille Sal - udlånt (Liselotte) BUS, JMJ, LL
søndag, 17-06-2018
08:00-15:00 Lille Sal - udlånt (Liselotte) LL
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 25
søndag, 24-06-2018
16:00-18:00 Yoga med Dorte i gymnastiksalen 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B
Uge 26
mandag, 25-06-2018
18:00-22:00 Lagkagegilde 9b - lille sal 9B BUS, HOE, GK, JB, EM
tirsdag, 26-06-2018
18:00-22:00 Lagkagegilde 9a - lille sal 9A BUS, HOE, MM, RS
onsdag, 27-06-2018
19:00-20:30 Afslutning 6.-9.klasse 6A, 7A, 8A, 8B, 9A, 9B, 7B AA, AY, DD, EM, ES, GK, HA, HK, HOE, IH, JB, LC, LE, LF, LH, LK, MC, MF, MH, ML, MM, MS, NB, NH, PS, RS, SR, TG, TT
torsdag, 28-06-2018
09:00-10:30 Afslutning beg.kl - 5.kl 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 0A AA, AY, DD, EM, ES, GK, HA, HK, HOE, IH, JB, LC, LE, LF, LH, LK, MC, MF, MH, ML, MM, MS, NB, NH, PS, RS, SR, TG, TT
fredag, 29-06-2018
- Sommerudflugt AA, AY, BB, BUS, DD, EK, EM, ES, GE, GK, HA, HK, HOE, IH, JB, JG, JMJ, KE, LC, LE, LF, LH, LK, LL, MC, MF, MH, ML, MM, MS, NB, NH, PS, RS, SR, TG, TR, TT, CN, MN, EL
Uge 32
mandag, 06-08-2018
17:00- SFO åben 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A BB, HOE, PS, CN, EK, EL, GE, KE, LL, MH, MN, TG, AO, BUS, JG, JMJ, KL, TR
Uge 33
mandag, 13-08-2018
09:00-12:00 Skolestart 1. - 9. klasse 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B AA, AHX, AO, AY, BB, BUS, CE, CL, DB, DD, DK, EH, EK, EL, EM, ES, FK, GE, GK, HA, HC, HK, HOE, IH, IJ, JB, JF, JG, JMJ, KE, KL, LC, LE, LF, LH, LI, LK, LL, LW, MC, ME, MF, MH, ML, MM, MN, MO, MS, NB, NH, OB, PS, RS, SH, SR, TC, TG, TR, TT, , XBS, XGL, XJH, XMK, XNM, XRG, CN, JT, BMH, GVI, LAU, LHE, RH, X-BL, X-IJ, X-ML
onsdag, 15-08-2018
10:00-12:00 Skolestart begynderklasse 2018 0A, 1A, 4A AA, AHX, AO, AY, BB, BUS, CE, CL, DB, DD, DK, EH, EK, EL, EM, ES, FK, GE, GK, HA, HC, HK, HOE, IH, IJ, JB, JF, JG, JMJ, KE, KL, LC, LE, LF, LH, LI, LK, LL, LW, MC, ME, MF, MH, ML, MM, MN, MO, MS, NB, NH, OB, PS, RS, SH, SR, TC, TG, TR, TT, , XBS, XGL, XJH, XMK, XNM, XRG, CN, JT, BMH, GVI, LAU, LHE, RH, X-BL, X-IJ, X-ML
Uge 37
mandag, 10-09-2018
08:00- Lejrskoleuge for 6.+7.+9.klasse 5A, 6A, 8A, 8B
torsdag, 13-09-2018
09:00-23:55 Scheltur 8. klasse 7A, 7B
Uge 40
lørdag, 06-10-2018
10:00-13:00 Skolens fødselsdag 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B AA, AO, AY, BB, BUS, CE, CL, CN, DB, DD, DK, EH, EK, EL, EM, ES, FK, GE, GK, HA, HC, HK, HOE, IH, IJ, JB, JF, JG, JMJ, JT, KE, KL, LC, LE, LF, LH, LI, LK, LL, LW, MC, ME, MF, MH, ML, MM, MN, MO, MS, NB, NH, OB, PS, RS, SH, SR, TC, TG, TR, TT, XME, , XBS, XGL, XJH, XMK, XNM, XRG, BMH, GVI, LAU, LHE, RH, X-BL, X-IJ, X-ML
Uge 46
mandag, 12-11-2018
08:00-23:55 Praktikuge 8A, 8B
08:15-14:00 På-tværs-uge 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 7B